Obisk Pavčkovega doma v Šentjuriju na Dolenjskem je možen za skupine po predhodnem dogovoru.
Accessibility
Accessibility modes
Epilepsy Safe Mode
Dampens color and removes blinks
This mode enables people with epilepsy to use the website safely by eliminating the risk of seizures that result from flashing or blinking animations and risky color combinations.
Visually Impaired Mode
Improves website's visuals
This mode adjusts the website for the convenience of users with visual impairments such as Degrading Eyesight, Tunnel Vision, Cataract, Glaucoma, and others.
Cognitive Disability Mode
Helps to focus on specific content
This mode provides different assistive options to help users with cognitive impairments such as Dyslexia, Autism, CVA, and others, to focus on the essential elements of the website more easily.
ADHD Friendly Mode
Reduces distractions and improve focus
This mode helps users with ADHD and Neurodevelopmental disorders to read, browse, and focus on the main website elements more easily while significantly reducing distractions.
Blindness Mode
Allows using the site with your screen-reader
This mode configures the website to be compatible with screen-readers such as JAWS, NVDA, VoiceOver, and TalkBack. A screen-reader is software for blind users that is installed on a computer and smartphone, and websites must be compatible with it.
Online Dictionary
Readable Experience
Content Scaling
Default
Text Magnifier
Readable Font
Dyslexia Friendly
Highlight Titles
Highlight Links
Font Sizing
Default
Line Height
Default
Letter Spacing
Default
Left Aligned
Center Aligned
Right Aligned
Visually Pleasing Experience
Dark Contrast
Light Contrast
Monochrome
High Contrast
High Saturation
Low Saturation
Adjust Text Colors
Adjust Title Colors
Adjust Background Colors
Easy Orientation
Mute Sounds
Hide Images
Virtual Keyboard
Reading Guide
Stop Animations
Reading Mask
Highlight Hover
Highlight Focus
Big Dark Cursor
Big Light Cursor
Cognitive Reading
Navigation Keys
Voice Navigation
Muzej Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka
Izjava o dostopnosti
muzejslakpavcek.si
5. October 2024
Stanje skladnosti
Trdno verjamemo, da bi moral biti internet na voljo in dostopen vsakomur, in se zavzemamo za zagotavljanje spletne strani, ki je dostopna najširšemu možnemu občinstvu, ne glede na okoliščine in sposobnosti.
Da bi to izpolnili, želimo čim bolj strogo upoštevati smernice 2.1 (WCAG 2.1) za dostopnost spletne vsebine konzorcija svetovnega spleta (W3C) na ravni AA. Te smernice pojasnjujejo, kako narediti spletno vsebino dostopno ljudem s številnimi invalidnostmi. Skladnost s temi smernicami nam pomaga zagotoviti, da je spletna stran dostopna vsem ljudem: slepim osebam, osebam z motnjami motorike, slabovidnostjo, kognitivnimi motnjami itd.
To spletno mesto uporablja različne tehnologije, ki naj bi bilo vedno čim bolj dostopno. Uporabljamo vmesnik za dostopnost, ki osebam s posebnimi invalidnostmi omogoča, da prilagodijo uporabniški vmesnik spletnega mesta (uporabniški vmesnik) in ga oblikujejo svojim osebnim potrebam.
Poleg tega spletno mesto uporablja aplikacijo, ki temelji na AI, ki deluje v ozadju in nenehno optimizira svojo raven dostopnosti. Ta aplikacija popravi HTML spletnega mesta, prilagodi njegovo funkcionalnost in vedenje za bralnike zaslona, ki jih uporabljajo slepi uporabniki, in za funkcije tipkovnice, ki jih uporabljajo posamezniki z motnjami motorike.
Če ste odkrili okvaro ali imate ideje za izboljšavo, bomo veseli vašega odgovora. Z operaterji spletnega mesta se lahko obrnete na naslednji e-poštni naslov
Bralnik zaslona in navigacija s tipkovnico
Naše spletno mesto izvaja tehniko atributov ARIA (Accessible Rich Internet Applications), skupaj z različnimi različnimi vedenjskimi spremembami, da zagotovi slepim uporabnikom, ki obiščejo z bralniki zaslona, da lahko berejo, razumejo in uživajo v funkcijah spletnega mesta. Takoj ko uporabnik z bralnikom zaslona vstopi na vaše spletno mesto, takoj prejme poziv za vstop v profil bralnika zaslona, da lahko učinkovito brska in upravlja vaše spletno mesto. Tukaj je opisano, kako naše spletno mesto pokriva nekatere najpomembnejše zahteve za bralnik zaslona, skupaj s posnetki zaslona konzole s primeri kode:
Optimizacija bralnika zaslona: izvajamo postopek v ozadju, ki se nauči komponent spletnega mesta od zgoraj navzdol, da zagotovimo stalno skladnost tudi pri posodabljanju spletnega mesta. V tem procesu nudimo bralnikom zaslona pomembne podatke z uporabo nabora atributov ARIA. Nudimo na primer natančne oznake obrazcev; opise ikon, ki jih je mogoče uporabiti (ikone družbenih medijev, ikone iskanja, ikone vozičkov itd.); navodila za preverjanje veljavnosti vnosov obrazcev; vloge elementov, kot so gumbi, meniji, modalna dialoga (pojavna okna) in drugo. Poleg tega postopek v ozadju skenira vse slike spletnega mesta in zagotovi natančen in smiseln opis, ki temelji na prepoznavanju predmeta slike kot oznako ALT (nadomestno besedilo) za slike, ki niso opisane. Prav tako bo izvlekel besedila, ki so vdelana v sliko, z uporabo tehnologije OCR (optično prepoznavanje znakov). Za vklop prilagoditev bralnika zaslona morajo uporabniki kadar koli pritisniti kombinacijo tipk Alt+1. Uporabniki bralnika zaslona prejmejo tudi samodejno obvestilo o vklopu načina bralnika zaslona takoj, ko vstopijo na spletno mesto.
Te prilagoditve so združljive z vsemi priljubljenimi bralniki zaslona, vključno z JAWS in NVDA.
Optimizacija navigacije s tipkovnico: Ozadinski proces prilagodi HTML spletnega mesta in dodaja različne funkcije s pomočjo JavaScript kode, da postane spletno mesto uporabno s tipkovnico. To vključuje možnost navigacije po spletnem mestu s tipkama Tab in Shift+Tab, upravljanje spustnih seznamov s puščičnimi tipkami, zapiranje z Esc, sprožanje gumbov in povezav z uporabo tipke Enter, navigacijo med radio gumbi in kljukicami s puščičnimi tipkami ter izpolnjevanje z uporabo preslednice ali tipke Enter. Poleg tega bodo uporabniki s tipkovnico našli hitre menije za navigacijo in preskok vsebine, dostopne kadarkoli s klikom na Alt+1 ali kot prve elemente spletnega mesta med navigacijo s tipkovnico. Ozadinski proces se prav tako ukvarja s sproženimi pojavnimi okni tako, da premika fokus tipkovnice nanje takoj, ko se pojavijo, in ne dopušča odmika fokusa zunaj njih.
Uporabniki lahko uporabljajo bližnjice, kot so "M" (meniji), "H" (naslovi), "F" (obrazci), "B" (gumbi) in "G" (grafike), da skočijo na določene elemente.
Podprti profili za invalidnost na našem spletnem mestu:
Način za varnost epilepsije: ta profil omogoča varno uporabo spletnega mesta za ljudi z epilepsijo, saj odpravlja tveganje za napade, ki izhajajo iz utripajočih animacij in tveganih barvnih kombinacij.
Način za slabovidne: ta način prilagodi spletno mesto za udobje uporabnikov z vidnimi ovirami, kot so poslabšanje vida, tunelski vid, katarakta, glavkom in drugi.
Način za kognitivne ovire: ta način ponuja različne možnosti pomoči uporabnikom s kognitivnimi ovirami, kot so disleksija, avtizem, cerebrovaskularna nesreča in drugi, da se lažje osredotočijo na bistvene elemente spletnega mesta.
Način za ADHD: ta način pomaga uporabnikom s ADHD in nevrološkimi motnjami, da lažje berejo, brskajo in se osredotočijo na glavne elemente spletnega mesta ter hkrati zmanjšuje moteče dejavnike.
Način za slepoto: ta način konfigurira spletno mesto, da je združljivo s programi za branje zaslona, kot so JAWS, NVDA, VoiceOver in TalkBack. Bralnik zaslona je programska oprema za slepe uporabnike, ki je nameščena na računalnik in pametni telefon, in spletna mesta morajo biti z njo združljiva.
Profil za navigacijo s tipkovnico (motnje motoričnih sposobnosti): ta profil omogoča osebam z motnjami motoričnih sposobnosti, da upravljajo spletno mesto s pomočjo tipk Tab, Shift+Tab in tipke Enter. Uporabniki lahko tudi uporabljajo bližnjice, kot so "M" (meniji), "H" (naslovi), "F" (obrazci), "B" (gumbi) in "G" (grafike), da skočijo na določene elemente.
Dodatne prilagoditve vmesnika, oblikovanja in berljivosti
Prilagoditve pisave – uporabniki lahko povečajo in zmanjšajo njeno velikost, spremenijo njen slog, prilagodijo razmik, poravnavo, višino vrstice in še več.
Prilagoditve barv – uporabniki lahko izberejo različne barvne kontrastne profile, kot so svetla, temna, invertirana in enobarvna. Poleg tega lahko uporabniki zamenjajo barvne sheme naslovov, besedil in ozadij, s preko sedmih različnih možnosti barvanja.
Animacije – osebe z epilepsijo lahko ustavijo vse tekoče animacije s klikom na gumb. Animacije, ki jih nadzira vmesnik, vključujejo videoposnetke, GIF-e in prehode CSS bliskavic.
Poudarjanje vsebine – uporabniki lahko izberejo, da poudarijo pomembne elemente, kot so povezave in naslovi. Lahko tudi izberejo, da poudarijo samo osredotočene ali z miško premikajoče se elemente.
Izklop zvoka – uporabniki z napravami za sluh lahko doživijo glavobole ali druge težave zaradi samodejnega predvajanja zvoka. Ta možnost omogoča uporabnikom, da takoj izklopijo celotno spletno mesto.
Kognitivne motnje – uporabljamo iskalnik, povezan z Wikipedijo in Wiktionary, ki omogoča ljudem s kognitivnimi motnjami razlago pomena fraz, kratic, slenga in drugih.
Dodatne funkcije – uporabnikom nudimo možnost spreminjanja barve in velikosti kazalca, uporabe načina tiskanja, omogočanja virtualne tipkovnice in številne druge funkcije.
Združljivost z brskalniki in pripomočki za pomoč:
Trudimo se podpirati čim širši nabor brskalnikov in pripomočkov za pomoč, da lahko naši uporabniki izberejo najboljše orodje zanje, s čim manj omejitvami. Zato smo zelo trdo delali, da smo lahko podprli vse glavne sisteme, ki predstavljajo več kot 95% tržnega deleža uporabnikov, vključno z Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera in Microsoft Edge, JAWS in NVDA (bralniki zaslona).
Opombe, komentarji in povratne informacije:
Kljub našim najboljšim prizadevanjem, da omogočimo prilagajanje spletnega mesta potrebam vsakogar, morda še vedno obstajajo strani ali odseki, ki niso popolnoma dostopni, so v postopku prilagajanja ali jim manjka ustrezna tehnološka rešitev za dostopnost. Kljub temu nenehno izboljšujemo dostopnost, dodajamo, posodabljamo in izboljšujemo možnosti in funkcije ter razvijamo in sprejemamo nove tehnologije. Vse to je namenjeno doseganju optimalne ravni dostopnosti v skladu s tehnološkim napredkom. Za pomoč se obrnite na {kontaktniEmail}.