Slakov muzej je obiskal Franc Resman iz Zapuž pri Begunjah, ki je pred kratkim dopolnil 87 let. Za rojstni dan ga je v muzej pripeljala hčerka Mateja, obisk pa je bil za gospoda Franca posebno doživetje.
Tudi sam je ljubitelj glasbe in igra harmoniko, zato je meh raztegnil kar v muzeju ter navdušil s svojo igrivostjo in vitalnim optimizmom. Franc je v mladosti živel blizu Slavka Avsenika in se še danes živo spominja, kako je Slavko vsako sredo igral v njihovi gostilni. Ko so nekoč Avseniki igrali na ohceti, se jim je celo pridružil in z njimi zaigral na bas.
Kot je skromno povedal: »Mi sploh ni šlo, nisem ne vem kako znal, saj sem samouk, not sploh ne poznam.«
Ob koncu obiska smo se dogovorili, da nas gospod Franc, ki je velik ljubitelj Slakove glasbe, prihodnje leto ponovno obišče v muzeju.

Trg 8
8216 Mirna Peč
+386 7 30 78 120
muzej.mirnapec@siol.net
Obisk Pavčkovega doma v Šentjuriju na Dolenjskem
je možen za skupine po predhodnem dogovoru.
